«В квітні 2020-го року минуло 30 років з часу заснування Української Республіканської Партії. Ігнорація державними структурами події жодним чином не нівелює її вагомість. Один з засновників першої української політичної партії котра чітко стояла на державницьких позиціях погодився розповісти про події кількадесятилітньої давнини», – пишуть у повідомленні на сторінці Я-UA у Facebook.
Довідково:
Микола Андрійович Горбаль народився 10 вересня 1940 у місті Воловець, Генеральна губернія, Польща. Він український музикант, поет, політик, громадський діяч, член Української Гельсінкської групи (УГГ).
1945 року його родина була примусово виселена з Польської республіки до УРСР. Там він вчився у школі, в музичному училищі, зростав як людина і особистість.
Був тричі арештований. Перший арешт – 24 листопада 1970 року за звинуваченням у проведенні «антирадянської агітації та пропаганди». Інкримінували розповсюдження самвидаву, поеми «Дума», в якій СРСР був зображений як тоталітарна держава, а Україна – як колонія. Тоді Миколу Горбаля ув’язнили на п’ять років. Вдруге його ув’язнили на то же термін 1979 року, за сфабрикованим кримінальним звинуваченням у спробі зґвалтування. У жовтні 1984 року був етапований до СІЗО Миколаєва, де за добу до закінчення терміну йому пред'явили ордер на арешт за звинуваченням у «розповсюдженні наклепницьких вигадок, які паплюжать радянський державний і суспільний лад». Горбалю були інкриміновані 45 віршів, вилучених ще 1979 року, і покази кримінальників-провокаторів. 1991 року Микола Горбаль був реабілітований.
У 1990—1994 роках — голова Київської організації Української Республіканської партії (УРП) і паралельно — депутат Київської міськради.
У 1994 році його обрали народним депутатом України. Працював у Комітеті культури і духовності, був головою депутатської групи УРП.
1999 року, з метою підтримки нетрадиційного мистецтва і допомоги непрофесійним митцям-інвалідам та популяризації їхнього мистецтва створив Благодійний фонд «Галерея Богдана» (на честь покійного брата Богдана Горбаля).
Член Українського ПЕН.